Написано от Админ на .

header logo1

 

ПРОГРАМА „ОБРАЗОВАНИЕ“ 2021–2027
ПРОЦЕДУРА „Утвърждаване на интеркултурното образование чрез култура, наука и спорт“
ДОГОВОР ЗА БФП № BG05SFPR001-1.004-0102-C01
ПРОЕКТ „ЕДИННИ В НАУКА, ТРУД И ЗАБАВЛЕНИЯ“

БЕНЕФИЦИЕНТ: СУ „ВАСИЛ ЛЕВСКИ“ – гр. Главиница

ПАРТНЬОРИ:

ОУ „ОТЕЦ ПАИСИЙ“ – с. Добротица, Сдружение „СОЦИУС“, ОБЩИНА ГЛАВИНИЦА

Главна цел: Насърчаване на позитивно отношение към културното многообразие и различието чрез подобряване на интеркултурната комуникация за учене в мултикултурна образователна среда в общините Главиница и Ситово, изграждане на устойчиви мултикултурни общности и засилване взаимодействието между училищата, семействата и местната общност.

Проектът отговаря на конкретните образователни и социални предизвикателства в етнически смесени региони, свързани с риск от отпадане от образователната система, наличие на негативни стереотипи и слаба ангажираност на родителите.

Предвидените дейности водят до постигане на целта чрез следните резултати:

Целева група: 102 ученици, 59 педагогически специалисти и 50 родители от две училища в общините Главиница и Ситово, както и представители на местната общност.

Продължителност: 26 месеца.

Период на изпълнение: 30.01.2026 г. – 30.03.2028 г.

Обща стойност: 147 090,05 €, в т.ч. финансиране от ЕС: 125 026.51 €

 

plakat01

Печат